Tõrva vald

Kevadmatk „Otsi sõnu“ pühendus liikumisaastale

Juba viieteistkümnendat aastat järjest on kevadel Tõrva Terviserajale liikuma kutsunud mänguline liikumissari „Otsi sõnu“. Sari on jätkuvalt populaarne, ilmselt sobib just selline formaat, kus igal osalejal on võimalus omale sobival ajal minna rajale „sõnu otsima“. Tänavu toimus matkasari üheaegselt nii Tõrva Terviseraja 11 km pikkusel matkaringil kui ka Hummuli Terviserajal. Mõlemal rajal oli 10 kontrollpunkti, kus iganädalaselt vahetusid sõnad, mis osalejatel tuli leida ja kanda ristsõna vastavasse lahtrisse.

Liikumisaastale kohaselt oli sel aastal teemaks liikumine ja sellega seonduvalt nii tervislik toitumine kui ka südame tervis. Kontrollpunktidesse paigutatud sedelitelt leidus soovitusi oma südame tervise heaks kui ka nõuandeid liikumise kohta koos praktiliste harjutustega. Tõrva Terviseraja 11 km pikkune matkaring on väga eriilmeline ja huvitav igal aastaajal, aga eriti põnev on kevadel, kui loodus tärkab ning muudab oma nägu igal nädalal. Nii võiski matkasarja alul mõnes rajalõigus lumes sumbata ja juba nädal hiljem teises kohas sinililli korjata. Hummuli Terviserada on küll märksa lühem, kuid sealne loodus on sedavõrd eriline, et seda peab ise tundma. Iidsed pargipuud annavad raja läbimisel võimsa emotsiooni. Terviserajad on avatud ööpäevaringselt, tule liikuma ja sportima, aga hoiame rajad üheskoos puhtad ning korras – prügi maha ei pillu ja mootorsõidukiga rajale ei lähe.

6. mail said kasvama pandud sügisese matkasarja meened – kuuseistikud. Täname kõiki neid matkajaid, kes said kohale tulla! Kõik 500 kuuseistikut loodavad suureks ja võimsaks kuuseks sirguda Tõrva Terviseraja servas ja selle vahetus läheduses. Eriti suured tänud – Eha Nõmmsalu ja Külli Lääts-, koos teiega läks metsaistutuse viimane osa eriti kärmelt!

Kevadise matkasarja ristsõna vastused on jõudnud korraldajateni- neid laekus taas kord hulgaliselt. Heameel on ka selle üle, et meie vallas alguse saanud mänguline matkasari jõudis ka naabrite juurde. Mulgi vald korraldas sarnase liikumissarja Abja-Paluoja ja Karksi-Nuia terviserajal.

Kokku laekus 86 vastust: „Liikumisaastal liigume südamega südame heaks!“ Just sellise lahenduse pakkus neljakümne sõnaga lahendunud ristsõna. Täname kõiki osalejaid, teile saadetakse e-kiri, kuidas saada kätte osalemismeene – Tõrva liigub! kaelussalli. Kaelussall on väga praktiline, seda on alati vaja- salli pakendil on joonis kuidas erineval moel saab seda kasutada. Tõrva liigub! kaelussallil on kujutatud meie valla kaart ja erinevad tegevused, millega saab vallas tegeleda.

Liikumisaastal liigume rohkem – aasta alguses sai suusatatud ja talvematkadest osa võtta, kevad kutsus liikuma terviserajale nii matkasarjas kui tervisetundides kepikõndi tehes. Tõrvakad on tublid liikujad, mida näitas ka äsja lõppenud sammuvõistlus. Lisaks on veel kestmas matkasari, mis kutsub jalgrattal avastama meie valla kauneid paiku. Kui esimesel nädalal oli sihtkohaks Barclay de Tolly mausoleum ja teisel Riidaja mõisa kabel, siis sel nädalal ootab avastamist Hummuli mõis ning viimasel Koorküla koopad.

Laste kergejõustikuseriaal alustab juba kolmapäeval 17. mail staadionil. Kell 17.30 algaval esimesel osavõistlusel on kavas 60meetri jooks, pallivise ja kaugushüpe noorematel vanuseklassidel, ning 100 meetri jooks, kaugushüpe, odavise ning 300m jooks vanematel vanuseklassidel. Järgmised osavõistlused toimuvad 24. mail ja 31. mail, sarjas osalemiseks on vajalik vähemalt kahel osavõistlusel võistelda. Täpsem info võistluse kohta on Tõrva valla kodulehel.

Tõrva liigub!