Tõrva vald

Tõrva staadion ja palliväljak

Tõrva staadion rekonstrueeriti 2021. aastal ning sellele omistati meedias nimetus kui Eesti kauneim spordiväljak. Tõrva staadion asub Tõrva gümnaasiumi vahetus läheduses ning ümber selle looklevad Tõrva Terviserajad.

Tõrva staadion annab võimaluse tegeleda pea kõikide kergejõustikualadega ning lisaks on staadionil olemas kunstmurukattega jalgpalliväljak, mis võimaldab mängida jalgpalli aastaringselt. Endise tenniseväljaku asemele loodud multiväljakul saab edendada tennise-, korvpalli-, jalgpalli- kui võrkpallioskusi. Staadion asub unikaalses asukohas ning on ümbritsetud metsade ja kauni Õhne jõega. Mets tagab tuulekindluse ning jõe voolav vesi hoiab temperatuuri madalamana, et treeningud oleks rohkem nauditavad. 

Tõrva staadionil toimub populaarne laste kergejõustikuvõistlus “Kergejõustikupäev olümpialastega”, mis on ühtlasi ka Peeter Kirdi mälestusvõistlus. Kergejõustikupäeval panevad end proovile kuni 12-aastased lapsed, kes võistlevad vanusegruppides kolmel alal: 60m jooks, pallivise, kaugushüpe.

Kokkulepped staadioni kasutamiseks:

 • Tiina Neumann
  Tõrva valla spordi- ja rahvatervise spetsialist
  5664 0993; tiina.neumann@torva.ee
 • Ivar Hanvere
  Tõrva Gümnaasiumi direktor
  767 9456; kool@torva.edu.ee

Tõrva staadion Eesti Spordiregistris.

Pokardi heitestaadion

Pokardi heitestaadion on renoveeritud 2019. aastal ning asub Kirikukülas, Pokardi vahetus läheduses. Staadionil on jooksurada (40m, sünteetiline kate), kaugushüppe-, teivashüppe-, odaviske-, kuulitõuke-, kettaheite- ja vasaraheitepaik. 2021. aastal on staadion saanud heitealade väljakud vastavalt kaasaja normidele ja nõuetele. Lisaks on tartaankattega hoovõturajaga kaugushüppe paik

Staadionit haldab Spordiklubi Viraaž, kelle eestvedamisel korraldatakse staadionil heitevõistlusi.

Kokkulepped staadioni kasutamiseks:

 • Viljo Grauding
  Spordiklubi Viraaž
  512 7219; viljo@riiska.ee

Pokardi heitestaadion Eesti Spordiregistris.

Tõrva Avatud Noortekeskuse jalgpallistaadion ja spordiväljak

Tõrva Avatud Noortekeskuse (Spordi 1, Tõrva) on olemas nii murukattega jalgpallistaadion, skatepark kui spordiväljak korvpalli mängimiseks. 2015. aastal sai spordiväljak uue asfaltkatte ja akrüülvaipkatte koos uute korvpalliväljakule kohaste joonte mahamärkimisega. On olemas 2 korvpallikonstruktsiooni ja võrkpallipostid, võrkpallivõrk puudub.

Lisainfo ja kokkulepped kasutamiseks:

 • Annelore Hirschon
  Tõrva Avatud Noortekeskuse juhataja
  5433 0680; annelore@torva.ee

Multifunktsionaalne palliväljak/tenniseväljak

Tõrva linna spordihoone (Valga tn 76, Tõrva) kõrval asub multifunktsionaalne palliväljak, mis on peamiselt kasutuses kergejõustiku treeningutel ning tennise treeningutel ja harrastusmängudel.

Kokkulepped palliväljaku kasutamiseks:

 • Viljo Grauding
  Spordiklubi Viraaž
  512 7219; viljo@riiska.ee

Multifunktsionaalne palliväljak Eesti Spordiregistris.

Rannavõrkpalli väljakud Riiskas ja Vanamõisas

Rannavõrkpalli saab Tõrvas mängida nii Riiska kui Vanamõisa järve ääres. Riiska rannavõrkpalli väljakuid haldab Tõrva Võrkpalliklubi. 2021. aasta Tõrva valla kaasava eelarve toel paigaldas Tõrva Võrkpalliklbui Riiska väljakute äärde ka varjualuse, kus on olemas vajalik hoiuruum.

Vanamõisa järve ääres olevaid väljakuid haldab samuti Tõrva Võrkpalliklubi ning rannavalve teenuse perioodil on võimalik laenutada ka võrkpalle.

Pikasilla staadion ja palliväljak

Pikasilla staadionil on 250 m kruusakattega ringrada, kaugushüppe- ja kuulitõukepaik, jalgpalliväljak, rannavõrkpalliplats. Samuti saab harrastada disc golfi.
Staadion asub Pikasilla puhkealal. Koht on tuntust kogunud spordiürituste ja erinevate avalike ürituste toimumiskohana. Alal on lisaks staadionile, paadisadam koos laenutusega, laste mänguväljak, telkimisala, kämpingud, lõkkeplats, saun ning ürituste läbiviimiseks saal 30-le inimesele. 

Kontakt ja lisainfo:

 • Rein Reinsalu
  5669 6636