Tõrva vald

Laupäeval joosti 40. Hummuli pargijooksul

Traditsiooniliselt maikuu teisel laupäeval koguneb jooksurahvas Hummuli mõisaparki, et mõõtu võtta jooksmises. Sel aastal tehti seda juba neljakümnendat korda! Väga mõnusa päikeselise kevadpäeva andis jooksuks ilmataat, just nagu teades, et Hummulis sel korral juubelijooksu joostakse.

Jooksupäev algas kõige nooremate jooksjate tillujooksuga, kus osalejatel tuli teha jooksuring ümber lõkkeplatsi. Kindlasti oli selles jooksus neid tüdrukuid ja poisse, kellele see jooks oli täitsa esimene jooksuvõistlus. Aga kõik 30 väikest jooksusõpra jooksid vapralt oma jooksuringi, vahepeal saadi innustust emalt ja isalt või vanemalt vennalt ja õelt. Kõiki jooksulapsi ootas finišis kaunis juubelijooksu medal, diplom ja kosutuseks kõrremahl.

Järgmine vanuseklass, lapsed sünniaastatega 2016 ja 2017, läbis 400 meetri pikkuse pargiringi. Tüdrukute hulgas oli kiirem Marjanne Tammekivi Otepäält ning poiste hulgas Jaromir Bulatov Kambjast.

2,2 km pikkusele distantsile läks kokku rajale 40 jooksjat, selles jooksus osalesid vanuseklassid U10, U12 ja U14. Eriti tublid olid selle jooksu kõige nooremad, alles eelmisel aastal oli nende distants 400m ja tänavu mindi mitu korda pikemale jooksurajale. U10 vanuseklassi võitjad: Kerili Küla ja Kasper Kala Võrust, U 12 vanuseklassis näitasid kiiremaid aegu: Mirelle Ilus Värskast ning Robin Siilsalu Võrust, mõlemad jooksjad treenivad Andsumäe Spordiklubis. U14 vanuseklassis jooksid esikohale Keidy Pindma Valgast ja Robert Raak Otepäält.

Erikujundusega 40. Hummuli pargijooksu medalid said ka kõik lastejooksudes osalenud. Enne põhijooksu starti kutsuti lastejooksude esikolmikud autasustamisele, kus anti üle kiirematele jooksu medalid ja Tõrva liigub! meened.

Keskpäeval sai stardi 40. Hummuli pargijooksu põhijooks, kus rajale läks 54 jooksjat ja 2 kepikõndijat. Pea 6 km pikkune jooksurada viib jooksjad Hummuli terviserajale ja sellega piirnevatele metsateedele. Rajameistriks on läbi mitmete aastate kohalik spordiaktivist Hare Unt, kes ka ise väga mitmeid kordi sellel jooksul osalenud, nii ka tänavusel juubelijooksul.

Kiiremat jooksujalga põhijooksul näitas meeste põhiklassis jooksnud Algo Kärp Otepäält, kel kulus distantsi läbimiseks 18 minutit ja 45 sekundit. Kiirem tõrvakas oli neljandana lõpetanud Ever Sinisalu. Kiirem naine rajal oli tõrvalanna Heleri Rebane, kel raja läbimiseks kulus täpselt 23 minutit. Kiirematele jooksjatele anti üle ka traditsioonilised erimeened: Saavaste&Loos mesindustalu poolt suured meepurgid ning Tõrva liigub! praktilised sokid.

Erimeene suure meepurgi said ka tublid kepikõndijad Reet ja Kärt Leppik.

40. Hummuli pargijooks on ühtlasi Valgamaa jooksusarja avaetapp. Tänavune jooksusari kannab Rein Leppiku nime. Pikaajaline spordiaktivist ja Valgamaa Spordijuht lahkus meie seast eelmisel aastal.

Hummuli pargijooksu põhidistantsil selgitati Valgamaa meistrid murdmaajooksus, vaid U18 vanuseklassis selgusid meistrid juba varem, nemad said Hummuli jooksu medalid ja parimad olid Annabel Kaas Valgast ning Ralf Rebane Võrust.

Valgamaa 2023 meistrid murdmaajooksus on: naiste põhiklassis Heleri Rebane Tõrvast, N40 Diana Audru Tõrvast, N 50 Annelii Eglit Keilast ja N 70+ Aija Lāce Valkast; meeste põhiklasis Algo Kärp Otepäält, M40 Ever Sinisalu Tõrvast, M50 Marek Luts Valgast, M60 Kalev Kajaste Räpina vallast ning M 70 Ilmar Tagel Põlvast.

Kõik 40. Hummuli Pargijooksu jooksjad said finišis kaela erikujundusega kaunid medalid, täname siinkohal kohalikke ettevõtteid: Valga Puu ja Hummuli Agro, tänu teie toetusele saime igale jooksusõbrale juubelijooksu medalid kinkida.

Erilised tänud koos meenetega anti üle peale jooksuraja tähiste eemaldamiselt rajameister Hare Undile, kui jooksurahvas juba koduteele oli asunud. Täname ka Katrin Rannu meeskonda, kes abistas nii registreerimisel kui medalite üle andmisel.

Täname Valgamaa jooksusarja üldkorraldajat Tiit Kattaid, kes koordineeris Hummuli jooksu, samuti ajavõtuteenust pakkunud Karksi Sporti ja Teet Meeritsat.

Suured tänu võistlust toetamast: Tõrva vald ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.

Ja lõpetuseks kõige suuremad tänud teile, head jooksjad, kes te osalesite 40. Hummuli Pargijooksul. Aitäh ka pöidlahoidjatele ning kõikidele, kes jooksule kaasa elasid.

Kohtume juba 41. Hummuli Pargijooksul 11.mail 2024 aastal.

Tõrva liigub!