Tõrva vald

Nädalavahetusel toimusid 16. Eestimaa suvemängud

Tõrva Võrkpalliklubi

Sel nädalavahetusel tõid 16. Eestimaa suvemängud Lääne-Virumaale üle 3000 eri vanuses ja eri tasemega sportlase. Mängudel lõi kaasa 70 omavalitsuse sportlased.

Tõrva vald oli esindatud kergejõustikus, naiste võrkpallis, meeste võrkpallis, kettagolfis, jalgrattakrossis, petankis ning nii juhtide kui spordijuhtide võistluses.

Kergejõustikus võitis Tõrva vald medaleid: Mirell Luik võitis naiste odaviske, Kadi Kaart tõi Tõrvale hõbedase auhinna. Nagu odaviske pealinnale kohane, siis kõik, kes meie valda esindasid, andsid selleks panuse – odaviskes veteranide vanemas grupis saavutas Marje Vahtre 4. koha, neidude odaviskes  jõudis Heidi Pruus finaali ja viimase katsega viskas end viiendaks, Isabel Lillo oli üheksas.

Naiste võrkpallis esindas Tõrva valda Tõrva Võrkpalliklubi koosseisus: Kaja Mölder, Monika Poom, Grete Allilender, Ethel Heidi Sepp, Helen Elias, Emma Lepik, Kadri Pilm, Anneli Külm.  Alagrupist väljuti võitjana, kuid kohamängudes jäädi alla Keilale ja Haapsalule ning kokkuvõttes naiskonnale 13.koht. Meeste võrkpallis esindas valda samuti Tõrva Võrkpalliklubi, meestele kokkuvõttes 27. koht. Meeste võistkonnas mängisid: Karl Kirt, Karmo Pärn, Marion Vister, Heiki Pilm, Vahur Siimon, Ivo Õunapuu, Andrè Alexander Sults.

Jalgrattakrossis esindas ainsana valda südikas Diana Audru, kes tõi vallale vajalikud kohapunktid.

Kettagolfis võistlesid Tõrva Discgolfiklubi mängijad Anneli Külm, Triin Niinepuu, Mairo Mägi ja Kevin-Ken Vahtra. Tubli mängu tegi Anneli, kes omas vanusegrupis saavutas 9. koha, naiste paarismängus olid Anneli ja Triin kaheksandad. Kettagolfis kokkuvõttes Tõrva vallale 21. koht.

Petnkis käisid kahel päeval väljakutel Maris Rõõm, Kevin Kangur ja Kaur Kangur Tõrva Petanque klubist. Esimesed mängud võideti, siis aga jäädi vaid 1 punktiga alla hilisemale turniiri võitjale, mis ei lasknud võidelda kõrgemate kohtade nimel. Lõppkohaks jäi klubile 15.

Hästi esines juhtide võistlusel meie vallavanem Helen Elias, kes jõudis võrkpalliväljakult tormata Rakvere linna teise serva ja olla omavalitsuse naisjuhtide hulgas parim. Spordijuhtide võistluses sai valla spordijuht Tiina Neumann kolmanda koha. Nii juhtide kui spordijuhtide võistlusel oli vaja näidata osavust rüütlivõitluses, täpset silma laskeharjutuses ja orienteerumisoskust Rakvere linnas.

Kokkuvõttes oli Tõrva vald 29. kohal, väiksemate valdade hulgas kümnes.

Täname kõiki sportlasi, kes esindasid Tõrva valda 16. Eestimaa suvemängudel!