Tõrva vald

Tõrva suusarajad ootavad!

2010. aasta jaanuaris avati kaunis parkmetsas ja Vanamõisa järve rannaalal kulgev valgustatud suusarada. Raja väga hea kvaliteet andisvõimaluse nii kooliõpilastele kui ka kohalikule liikumisharrastajale suusasõitu nautida. Valgustatud suusarada ning Härma suusaring kokku moodustavad arvestatava pikkusega suusaringi, mida lisaks kohalikule suusatajale hakkasid kasutama ka suusasõbrad kaugemaltki.

Rada kulgeb peamiselt parkmetsas, möödutakse ka kaunist Vanamõisa järvest. Suusarada on hooldatud ja 2,5 kilomeetri ulatuses õhtupimeduses ka valgustatud, seetõttu suusatajate poolt kõrgelt hinnatud. Suusatajatele on rajad kolmes pikkuses – 1,0 km, 1,4 km ja 6,6 km.
Koolimaja esisel on infotahvel raja skeemi ja profiiliga, samas ka info rajal toimuvate ürituste kohta. Staadionilt viib 1 km pikkune tähistatud tee Härma suusarajale ja nii saab kokku 8,1 km pikkuse ringi.
Koolimaja esisel pargiringil saab esimesed sammud suuskadel teha ka pisem suusahuviline.

Härma Suusaringile pääseb ka Tõrva-Pikasilla teelt, suunaviit Härma Terviserajad paikneb tee kolmandal kilomeetril. Suusaringi parklas on infotahvel rajaskeemiga.

Härma suusaringi rajaskeemi leiad ka siit:

Suusaradu hooldab MTÜ Tõrva Spordiselts. Täpset infot suusaradade hetke olukorra kohta leiad nende Facebooki lehelt SIIN ning terviseradade kodulehelt SIIN.