Tõrva vald

XIII Tantsumäe mägede jooks ja kergejõustikuseriaali autasustamine

Reedel, 14. juunil joosti XIII Tantsumäe mägede jooks. Jooksuõhtu avas Tillujooks, kus osalemas kõige nooremad – kuni 6-aastased poisid ja tüdrukud. Selles jooksus paremusjärjestust ei selgitatud, kõik tublid jooksjad said finišis diplomi ja kõrremahla. Järgnes juba ajavõtuga Lastejooks, kus poisid ja tüdrukud jooksid 500 m pikkuse jooksuringi. Ka neid ootas finišis diplom ja kõrremahl. 1,5 km pikkune Noortejooks viis noored jooksusõbrad pikemale jooksuringile, kus ei puudunud ka tõusud ja laskumised. Noortejooksu finiši järel kogunesidki starti põhijooksust osavõtjad.

3,5 km pikkusel Tantsumäe mägede jooksul on mitmeid tõuse ja laskumisi, eriliseks teeb jooksu suure tõusunurgaga Linnamäe tippu jõudmine. Kiirem jooksja jõudis finišisse 12 minuti ja 52 sekundiga, jooksu võitjaks Keio Kits Viljandi vallast. Kiirem tõrvakas oli kolmandana lõpetanud Romet Kivi. Naiste hulgas oli kiireim jooksja meie oma välejalg Bianka Uhtjärv. Kiirematele jooksjatele pani eriauhinna välja tuntud tervisetoodete valmistaja Shroomwell, Tõrva vald lisas kiiremale mehele ja naisele pääsme Tõrva Loits 2024 etendusele.

Jooksude lõpus toimus kõikide vanuseklasside kiiremate autasustamine, kus pandi kaela jooksu medalid ja anti üle meenekotid, mille täitmisel ulatas taas abikäe Shroomwell.

XIII Tantsumäe mägede jooksul oli osalejaid 93 – täname nii väikseid kui suuri jooksusõpru, eriline tänu Tõrva Tervisekeskuse naiskonnale, kes läbis põhidistantsi üheskoos tempoka kõnniga. Aitäh Karksi Sport eesvedajale Jaak Israelile ajavõtu eest – töö täpne ja kiire. Tänud abilistele, kes aitasid sekretariaadis: Katrin, Virgo ja Brit Marii. Suur aitäh rajameister Taunole ja helitehnik Jürile. Täname ka toetajaid: Tõrva vald, kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp ja Shroomwell.

Enne mägede jooksu algust toimus ka Tõrva kergejõustikuseriaal 2024 kokkuvõtete tegemine ja autasustamine. Tõrva kergejõustikuseriaali osavõistlused peeti Tõrva staadionil 23. mai, 30. mai ja 6. juuni. Kavas olid jooksud, kaugushüpe ja pallivise. Vanemas vanuseklassis oli palliviske asemel odavise. Seriaali arvestusse läks osalus vähemalt kahel osavõistlusel ja punktid arvestati iga ala kahe parema tulemuse eest. Reedesel tänuüritusel kutsuti vanuseklasside kaupa kõik osalenud tüdrukud ja poisid kätte saama osavõtumeenet, milleks oli toredalt helkiv vöökott Tõrva liigub! logoga. Vanuseklasside kolmele parimale pandi kaela ka võistluse medalid. Kokku osales seriaali osavõistlusetel 156 noort sportlast, kelles 138 tublimat olid võistlemas vähemalt kahel osavõistlusel ja said tulemuse seriaali arvestuses. Kellel ei õnnestunud tänuüritusel osaleda, saavad oma meened kätte kui võtavad ühendust tiina.neumann@torva.ee .

Täname ka Tõrva kergejõustikuseriaal 2024 toetajaid: Tõrva vald ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp! Suur tänu kõikidele väikestele sportlastele, pöidlahoidjatele ning kohtunikele ja abilistele! Tõrva liigub!

Tulemused leiab SIIT.

Fotod ürituselt Tõrva Spordiseltsi Facebooki lehelt.