Tõrva vald

XVI Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega tõi võistlema 134 noorsportlast

Esmakordselt 2008 aastal toimunud spordipidu sai jätku: pühapeval 3. septembril toimus XVI Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega. Alates 2014 aastast on võistlust peetud Peeter Kirdi mälestusvõistlusena. Piirkonna suurimat spordipäeva korraldab juba mitmendat aastat MTÜ Tõrva Spordiselts koostöös Tõrva valla spordiklubide ning Tõrva gümnaasiumiga.

Kui ilmataat võistlusele registreerimise ajal paar vihmapiiska poetas, siis nähes rõõmsaid väikesi sportlasi, läks tal tuju nii heaks, et kogu võistluspäeva säras taevas päike, mis ergutas nii suuri kui väikesi spordisõpru. Ja neid oli Tõrva staadionile tulnud palju – laste kolmevõistlusele pani kirja 134 sportlast!

Võistluste avasõnad lausus Tõrva vallavanem Helen Elias, kes soovis kerget jooksujalga, pikki hüppeid ja palliviskekaari noortele sportlastele. Üheskoos tervitati staadionile jõudnud Magnus Kirti, kes jälgis kogu võistluspäeva staadionil laste sportimist.

Lõbusa soojenduse järel alustas laste kolmevõistluse esimene spordiala – 60 meetri jooks. Päevajuht Karl Kirt kutsus stardijoonele nimepidi kõik sportlased, jooksu alustasid kõige nooremad (4-5-aastased) ja lõpetasid kõige vanemad (12-13-aastased). Täname siinkohal kõiki kohtunikke ja abilisi, kes aitasid võistluspaikades võistlust korraldada ja panustasid spordipäeva õnnestumise nimel!

Mõnele väikesele sportlasele oli see esimene suurem võistlus, teisele aga kindel eesmärk saada uus isiklik rekord. Kolmevõistluse igal alal tuli anda endast parim, et koguda võistluspäeva lõpuks hea punktisumma.

Juba hulk aastaid ei möödu spordipidu ilma pannkookideta – LC Tõrva Mari naised pakkusid ka sel korral kohapeal valminud pannkooke ja igaüks sai valida koogile moosivalikust oma lemmiku. Täname siiralt koogimeistreid!

Kookide maitsmise ajal töötas usin meeskond, kes arvutasid väikeste sportlaste tulemused punktideks ning kandsid need diplomile. Kätte jõudis XVI Tõrva kergejõustikupäev olümpialastega oodatud hetk: laste kolmevõistluse autasustamine. Iga osaleja sai autasustamisel diplomi ja meenekoti, mille täitmise eest täname: Meie Toidukaubad, COOP Tõrva ja Circle K.

Medalid vanuseklasside esikolmikule ja diplomid andis üle odasangar Magnus Kirt ning meenekotid sel suvel U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Gedly Tugi, kelle üheks treeneriks on Magnus Kirt.

Aitäh kõigile väikestele sportlastele, kaasaelajatele ja pöidlahoidjatele! Tänavu osalejarekordit ei sündinud, küll aga mitmeid isiklikke rekordeid ja tublisid tulemusi kõigil aladel.

Enne kui algas päeva tuline odaviske võistlus, avati mälestuspink teenekale spordipedagoogile Ernst Pertelile. Pingi eestvedajad – Harry Mägi, Jaanus Pirs, Rein Esaul – tänasid kõiki annetajaid ja toetajaid, kes olid abiks pingi valmimisel. Pingi avas pidulikult Ernst Perteli tütar Tuuli Mekk koos perega. Mälestusi Pertelist jagas Priit Anton.

Edasi suunduti odaviskesektori juurde. Kuigi tippsportlastel on hooaeg lõppemas, said mitmed sportlased nii Eestist kui Lätist Tõrva võistlema tulla. Täname siinkohal Magnus Kirti, kes korraldas sportlaste kutsumise ja nende jõudmise Tõrva.

Tõrva kui odaviske pealinna au hoidis kõrgel Kadi Kaart, kes võitis naiste odaviskevõistluse tulemusega 49,06. Talle anti autasustamisel üle Eesti Kelguspordiliidu poolt eriauhind. Meeste odaviskevõistlusel võidutsesid Läti sportlased. Võistluse võitis tulemusega 75,46 Rolans Štrobinders, järgnesid Catis Caks 74,38 ja Matiss Kaudze 68,56 pikkuste odakaartega. Suured tänud võistluse pealtvaatajatele, kes andsid toetust sportlastele aplodeerides ja tänasid odaviskajaid ilusa võistluse eest.

Kõik tulemused: https://kov.torva.ee/2017-2022

September – Tõrva valla spordikuu tegemised

Vaata galeriid SIIT.

Täname kõiki neid, kes tänavuse spordipäeva toimumisele kaasa aitasid! Tänavused toetajad: Combiwood OÜ, Asfalditeenus OÜ, Avanditeenus OÜ, Tõrva Tööriistarent, Tõrva Ehituspood, Tõrva Vallavalitsus, kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.

Tõrva liigub!